תרגול מיינדפולנס במקום העבודה

מיינדפולנס הוא שיטת תרגול שמקורה במזרח הרחוק ומטרתה לייצר מודעות לרגע הנוכחי, לקרוא לחקירה חושית של ה"כאן ועכשיו". הגעה למצב תודעתי זה, המתקיים לאחר תרגול מתמשך של מיינדפולנס, יכולה לאפשר תחושת שחרור ושלווה.

איך תרגול מיינדפולנס יכול לשפר את הביצועים שלנו במקום העבודה?

מיינדפולנס הוא שיטת תרגול שמקורה במזרח הרחוק ומטרתה לייצר מודעות לרגע הנוכחי, לקרוא לחקירה חושית של ה"כאן ועכשיו". הגעה למצב תודעתי זה, המתקיים לאחר תרגול מתמשך של מיינדפולנס, יכולה לאפשר תחושת שחרור ושלווה. לא צריך להקדיש זמן מיוחד לתרגול מיינדפולנס והוא ניתן לתרגול בחתיכות קטנות ביום יום שלנו. כן, גם במקום העבודה.

תרגול מיינדפולנס עוזר בהפחתת מתח וחרדה

מתח וחרדה נפוצים במקום העבודה וככל הנראה ישפיעו גם על הפרודוקטיביות והתוצאות של העובדים. תרגול מיינדפולנס הוא כלי לניהול תחושות המתח והחרדה ובעזרתו ניתן לשלב בשגרת היום יום גם תרגילי נשימה, מדיטציה ומודעות לגוף.תרגול טכניקות אלה באופן קבוע, יפחית את רמת הלחץ במקום העבודה.

שיפור יכולות הריכוז והמיקוד

תרגול מיינדפולנס של העובדים בחברה כחלק מהיום-יום, עוזרת להם למקד את תשומת הלב ברגע הנוכחי, ולנהל הסחות דעת וקפיצה ממשימה למשימה. על ידי תרגול טכניקות אלה באופן קבוע, העובדים משפרים את רמת הפרודוקטיביות שלהם ובהמשך לכך גם עולה שביעות הרצון שלהם בעבודה.

שיפור יחסי האנוש

מיינדפולנס עובד על עקרון "אי-השיפוטיות". אם מאמצים את העיקרון הזה, כחלק משיטת התרגול הקבועה, העובדים יכולים לפתח מערכות יחסים טובות יותר עם עמיתיהם תוך כדי פיתוח איכויות של רגישות וחמלה.

הגברת היצירתיות והחדשנות

מה הקשר בין מיינדפולנס ליצירתיות? על ידי תרגול מיינדפולנס, אנו לומדים למקד את המחשבה שלנו בדבר אחד, ולהימנע מהסחות דעת של מחשבות על העבר והעתיד. הטרניקה הזאת, יכולה לעזור לעובדים להעמיק רעיונות ותובנות חדשים, ולחשוב בצורה יצירתית יותר על פתרון בעיות. זה יכול להוביל לפריצות דרך, ולעזור לארגונים להישאר תחרותיים בתעשייה שלהם.

הגברת שביעות הרצון במקום העבודה

תרגול מיינדפולנס לאורך זמן תורם להפחתת תחושות המתח והלחץ. עובדים שמרגישים נתמכים ומוערכים על ידי הארגון שלהם נוטים יותר להיות פעילים ויעילים בעבודתם, וכתוצאה מכך להישאר עם הארגון לטווח הארוך.

עלויות בריאות נמוכות

נפש בריאה בגוף בריא: תרגול מיינדפולנס תורם לבריאות העובדים ובכך מביא להפחתת עלויות הבריאות של ארגונים. מתח וחרדה הם תורמים עיקריים לתחלואות ומחלות, ועל ידי הפחתת גורמים אלה, ארגונים יכולים לחסוך כסף על הוצאות רפואיות.

נו, מה אתם אומרים?

תרגול מיינדפולנס הוא קפיצת מדרגה עבור מי שצועד לעבר חיים שלווים וטובים יותר. הוא כלי נגיש, נח וזול להפחתת מתח וחרדה, לשיפור יכולות המיקוד והריכוז, וכתוצאה מהעבודה הפנימית הוא רושם הישגים גם בתקשורת הבין-אישית וביחסי האנוש. הוא עוזר לשיפור היצירתיות והחדשנות.
יישום סדנאות מיינדפולנס במשרד, יכול לעזור לארגונים לשפר את סביבת עבודה ולהפוך אותה לתומכת ופרודוקטיבית יותר, וגם לשפר את הבריאות והרווחה הכללית של עובדיהם.

 

שתפו את המאמר